ETÜ – ETSO İşbirliği Protokolü İmzalandı

Erzurum Teknik Üniversitesi ile Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) arasında üniversite– sanayi işbirliğini güçlendirebilmek adına ETÜ – ETSO işbirliği protokolü İmzalandı.

24.09.2019 Salı günü ETÜ Rektörlük makamında gerçekleşen imza törenine ETÜ Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, ETÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Birol Soysal, Erzurum Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Ahmet Dumlu, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Çalışma Grubu Bölge Koordinatörü ve KÜSİ Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Bayram Şahin, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ve ETSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

İmzalanan protokol kapsamında, Üniversite-sanayi işbirliğini güçlendirmek amacıyla; ETÜ ve ETSO yönetiminin sanayide karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik öneriler geliştirmesi, sanayicilerin yapacağı Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarında ve yenilikçi ürün ortaya konulmasında üniversitenin bilgi birikiminden yararlanılmasının sağlanması ve taraflar arasında iletişimin ve bölge ekonomisini geliştirecek işbirliklerinin oluşturulması amaçlanmıştır.

24.09.2019